Šternberk FOA

Propozice

Pořadatelský tým turnaje při přípravě turnaje spolupracuje s městem Šternberk a florbalovým oddílem Fbc Šternberk


MÍSTO KONÁNÍ TURNAJE:

Hlavní náměstí ve Šternberku (hřiště A, B) a hřiště ZŠ Dr. Hrubého (cca 500m) od centra města Šternberka (hřiště C).

DATUM KONÁNÍ:

22.08. – 23.08. 2020

ZAČÁTEK TURNAJE:

22.08.2020 v 8:00

PŘIHLÁŠENÍ:

Prostřednictvím vyplnění a odeslání přihlašovacího formuláře, který naleznete na oficiálních webových stránkách turnaje www.sternberkopenair.cz

  • do 5.7.2020 včetně zaplacení startovného ve výši 1500 Kč/tým
  • do 31. 07. 2020 včetně zaplacení startovného ve výši 1 800 Kč/tým

pozn. platí pro oba turnajové dny a všechny zúčastněné kategorie

STARTOVNÉ:

1.500,- Kč do 5. 7. 2020/1.800,-Kč do 31. 7. 2020 na tým účastníci turnaje hradí převodem na bankovní účet č. 1020813003/6100 (do poznámky k platbě uvádějte jméno kontaktní osoby a název týmu).

V případě rozhodnutí vlády ČR, hygienických stanic a místních samospráv a o omezení počtu účastníků na sporovních akcích, v jehož důsledku by muselo dojít ke zrušení turnaje, bude vráceno 50% uhrazeného startovného.
Dále mají účastníci za povinost striktně dodržovat aktuálně platné hygienické předpisy a dbát pokynů nastavených pořadateli.

V případě, že tým startovné uhradí a na turnaj se nedostaví, tato částka propadá a nebude vyplacena či vrácena. V případě, že přihlášený tým startovné v uvedeném termínu (tedy nejpozději do 31. 7. 2020) neuhradí, bude z turnaje vyřazen a posléze nahrazen některým z náhradních týmů.

Při akreditaci týmu v zahajovací den turnaje budou k úhradě účastnické náramky (100,- Kč na osobu) pro jednotlivé účastníky turnaje (+ při nahlášení předem i pro členy doprovodu), tyto náramky jsou povinné, bez náramku není možné startovat v turnaji. Zajišťují volný vstup a využití turnajového zázemí (šatny a sprchy) po celou dobu turnaje a další výhody (viz. níže).

MAXIMÁLNÍ KAPACITA TURNAJE:

40 týmů, týmy přihlášené po naplnění této kapacity budou vedeny jako náhradní a mohou být do turnaje zařazeny dodatečně
Pořadatel turnaje si vyhrazuje právo udělit divokou kartu týmu, který není oficiálně přihlášen.

SOUPISKY:

Po dobu turnaje jsou soupisky otevřené avšak jeden hráč v průběhu turnaje nemůže nastoupit za dva či více přihlášených týmů, v takovém případě bude utkání kontumováno a hráč vyloučen z turnaje.

KATEGORIE:

  • Muži (ročník 2003 a starší)
  • Ženy (ročník 2003 a starší)

pozn. ženský turnaj se uskuteční při naplnění minimálního počtu 8 přihlášených týmů v této kategorii.

HRACÍ SYSTÉM:

Všechny přihlášené týmy budou rozděleny do čtyřčlenných až pětičlenných základních skupin (dle počtu přihlášených týmů). Každá skupina odehraje zápasy každý s každým. Do play off postupují všechny týmy. Nalosování do play off bude dle konečného umístění v základní skupině. Rozlosování skupin bude zveřejněno nejpozději 14 dnů před začátkem turnaje.

Základní část (zápasy ve skupinách) budou odehrány všechny v sobotu 22.8.2020 (pokud nám to počasí dovolí). V neděli 23. 8. 2020 bude následovat vyřazovací část turnaje.

Postupová matematika:

O pořadí v základních skupinách rozhodují:

  • 1. body
  • 2. vzájemný zápas
  • 3. skóre
  • 4. los

Remíza ve vyřazovacích bojích: Následují ihned trestná střílení do rozhodnutí (jedna série po třech aktérech, pak po jednom z každé strany až do rozhodnutí).

LOSOVÁNÍ DO SKUPIN:

07. 08. 2020

ROZHODČÍ:

Utkání budou řídit licencovaní rozhodčí dle stanovených pravidel ČFbU, pokud není v propozicích turnaje uvedeno jinak.

DRESY:

Všechna družstva jsou povinna mít 1 sadu dresů s čísly.


OBECNÁ PRAVIDLA:

Hraje se podle pravidel ČFbU. Turnaj není pojištěn. Máme zajištěnu specializovanou zdravotnickou službu. I přesto všichni účastníci startují na tomto turnaji na vlastní nebezpečí.

POČET HRÁČŮ:

3 + 1

HRACÍ DOBA:

  • ZÁKLADNÍ SKUPINY: 2 x 10 minut hrubého času.
  • PLAY OFF: 2 x 12 minut hrubého času, poslední dvě minuty utkání – čistý čas.

Tresty:

V případě faulu bude hráč vyloučen na 60 sekund (hrubé fauly budou trestány přísnějšími 5-ti minutovými tresty, případně vyloučením do konce utkání). V případě udělení ČK1 nemá hráč distanc na následující zápas, při udělení ČK2 má hráč distanc na následující utkání. ČK3 hráč bude vyřazen z turnaje. Pokud bude mít tým více jak jednoho vyloučeného hráče, bude mít druhý vyloučený hráč odložený trest i přesto usedne na trestnou lavici.

Hrací plocha:

3 hřistě o rozměrech 21 x 11 metrů, povrch: plast

OBČERSTVENÍ:

Zajištěno pořadateli turnaje přímo na Hlavním náměstí ve Šternberku po celou dobu turnaje.

UBYTOVÁNÍ:

Účastníci turnaje si zajišťují ubytování na vlastní náklady, nabídku ubytování za zvýhodněné turnajové ceny naleznete na turnajových webových i facebookových stránkách.

ÚČASTNICKÝ NÁRAMEK:

Již tradičně připravujeme možnost jak využít ID náramek pro účastníky turnaje. Pro tento rok se jedná o tyto výhody, které se budeme snažit ještě rozšířit.
Cena náramku: 100 Kč/osoba
– vstup na turnajovou afterparty (místo konání bude upřesněno)
– zvýhodněná cena taxi služeb ve Šternberku po dobu konání turnaje (bude upřesněno)
– zvýhodněné ceny v pizzerii La Famiglia ve Šternberku (bude upřesněno)
– a možná ještě něco vymyslíme 🙂

!!UPOZORNĚNÍ!! Organizátoři budou velice bedlivě sledovat vývoj počasí. Pokud počasí nedovolí turnaj odehrát venku budou venkovní hřiště přesunuty do sportovní haly Ecce homo a tělocvičny ZŠ Dr. Hrubého ve Šternberku. Rozpis zápasů v případě přesunu bude urychleně připraven a uveřejněn v průběhu turnaje. Pořadatel turnaje si vyhrazuje právo zkrácení turnaje/snížení počtu odehraných zápasů v případě nepříznivého počasí (např. dešťové přeháňky).