Propozice 2018

Pořadatelský tým turnaje při přípravě turnaje spolupracuje s městem Šternberk a Fbc Šternberk

 

MÍSTO KONÁNÍ TURNAJE:

Hlavní náměstí ve Šternberku (hřiště A, B) a hřiště ZŠ Dr. Hrubého nedaleko od centra města Šternberka (hřiště C).

DATUM KONÁNÍ: 18.08. – 19.08. 2018

KATEGORIE:

18. 08. 2018 – turnaj kategorie mužů a juniorů (ročníky 2001 a starší)

19. 08. 2018 – turnaj kategorie přípravka – starší žáci – propozice naleznete zde

ZAČÁTEK TURNAJE:

18.08. i 19.08. 2017 v 8:00 hod.

PŘIHLÁŠENÍ:

Prostřednictvím vyplnění a odeslání přihlašovacího formuláře, který naleznete na oficiálních webových stránkách turnaje www.sternberkopenair.cz:

do 30.06.2018 včetně zaplacení startovného ve výši 1 000 Kč/tým

do 31.07.2018 včetně zaplacení startovného ve výši 1 250 Kč/tým

pozn. platí pro oba turnajové dny a všechny zúčastněné kategorie

STARTOVNÉ: 

1000 Kč do 30. 6. 2018/1 250 Kč do 31. 7. 2018 na tým účastníci turnaje hradí převodem na bankovní účet č. 1020813003/6100 (do poznámky k platbě uvádějte jméno kontaktní osoby a název týmu).

V případě, že tým startovné uhradí a na turnaj se nedostaví, tato částka propadá a nebude vyplacena či vrácena. V případě, že přihlášený tým startovné v uvedeném termínu (tedy nejpozději do 31. 7. 2018) neuhradí, bude z turnaje vyřazen a posléze nahrazen některým z náhradních týmů.

MAXIMÁLNÍ KAPACITA TURNAJE:

36 týmů v kategorii mužů a juniorů,

6 klubů – 24 týmů v kategoriích přípravka – starší žáci

pozn. týmy přihlášené po naplnění této kapacity budou vedeny jako náhradní a mohou být do turnaje zařazeny dodatečně

SOUPISKY:

Po dobu turnaje jsou soupisky otevřené avšak jeden hráč v průběhu turnaje nemůže nastoupit za dva či více přihlášených týmů, v takovém případě bude utkání kontumováno a hráč vyloučen z turnaje.

HRACÍ SYSTÉM:
Mužská a juniorská kategorie – 18.08.2018: Všechny přihlášené týmy budou rozděleny do čtyřčlenných až pětičlenných základních skupin (dle počtu přihlášených týmů). Každá skupina odehraje zápasy každý s každým. Do play off postupují všechny týmy. Nalosování do play off bude dle konečného umístění v základní skupině. Rozlosování play off bude zveřejněno nejpozději 14 dnů před začátkem turnaje. Bezprostředně po odehrání základních skupin bude následovat vyřazovací – play off část turnaje a týmy budou do play off nasazovány na základě umístění v základních skupinách.

Dětské kategorie – 19.08. 2018: Podrobnosti o hracím systému a zvláštních podmínkách turnaje kategorií přípravka – starší žáci budou zaslány vedoucím přihlášených klubů a jednotlivých družstev.

Postupová matematika:
O pořadí v základních skupinách rozhodují:

  • 1. body

  • 2. vzájemný zápas

  • 3. skóre

  • 4. los

Remíza ve vyřazovacích bojích: Následují ihned trestná střílení do rozhodnutí (jedna série po třech aktérech, pak po jednom z každé strany až do rozhodnutí).

LOSOVÁNÍ DO SKUPIN: 01.08.2018

ROZHODČÍ: Utkání budou řídit licencovaní rozhodčí dle stanovených pravidel ČFBU, pokud není v propozicích turnaje uvedeno jinak.

DRESY: Všechna družstva jsou povinna mít 1 sadu dresů s čísly.

OBECNÁ PRAVIDLA: 

Hraje se podle pravidel ČFbU. Turnaj není pojištěn. Máme zajištěnu specializovanou zdravotnickou službu. I přesto všichni účastníci startují na tomto turnaji na vlastní nebezpečí.

POČET HRÁČŮ: 3 + 1

HRACÍ DOBA:

  • ZÁKLADNÍ SKUPINY: 2 x 9 minut hrubého času. Přestávka 1 minuta.

  • PLAY OFF: 2 x 11 minut hrubého času. Přestávka 1 minuta.

Tresty: V případě faulu bude hráč vyloučen na 60 sekund (hrubé fauly budou trestány přísnějšími 5-ti minutovými tresty, případně vyloučením do konce utkání). V případě udělení ČK1 nemá hráč distanc na následující zápas, při udělení ČK2 má hráč distanc na následující utkání. ČK3 hráč bude vyřazen z turnaje. Pokud bude mít tým více jak jednoho vyloučeného hráče, bude mít druhý vyloučený hráč odložený trest i přesto usedne na trestnou lavici.

Hrací plocha: 3 hřistě o rozměrech 20,75 x 11 metrů. Povrch: plast.

OBČERSTVENÍ:
Zajištěno pořadateli turnaje přímo na Hlavním náměstí ve Šternberku po celou dobu turnaje.

(UBYTOVÁNÍ):
Účastníci turnaje si zajišťují ubytování na vlastní náklady, nabídku ubytování za zvýhodněné turnajové ceny naleznete na turnajových webových i facebookových stránkách.

!!UPOZORNĚNÍ!!
Organizátoři budou velice bedlivě sledovat vývoj počasí. Pokud počasí nedovolí turnaj odehrát venku, budou venkovní hřiště přesunuty do sportovní haly Ecce Homo a tělocvičny ZŠ Dr. Hrubého ve Šternberku. Rozpis zápasů v případě přesunu bude urychleně připraven a uveřejněn v průběhu turnaje.